Černý rybíz

Černý rybíz

Rybíz černý (Ribes nigrum) je ovocný, bez-trnitý keř, který rodí malé, černé bobule s významně vysokým obsahem vitaminu C. Listy i plody černého rybízu jsou velice aromatické. Keře černého rybízu najdeme snad na každé venkovské zahradě.


Máta peprná

Máta peprná

Jednou ze zajímavostí o Mátě peprné (latinsky mentha piperita) je, že se nedá pěstovat ze semene. Velmi dobře se však rozmnožuje z kořenujících výběžků, vyrůstajících z oddenku, stačí i malý kousek.


Hloh obecný

Hloh obecný

Hloh obecný, česky též hloh dvou-semenný. Je opadavá listnatá dřevina tvaru keře nebo stromu, dosahující výšky v maximu 8 m. Na tenkých šedavě zbarvených větvích rostou v paždí trnů střídavě postavené laločnaté listy o velikosti 3-5 cm.


Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná, latinsky Hypericum perforatum, je oblíbená bylinka, která se hojně využívá v lidovém léčitelství už od starověku. Běžně se můžete setkat také s názvy bylina sv. Jana, čarovník, prostřelenec, svatojánská bylina nebo krevníček.


Rhododendron Adamsii (Sagan Dalya)

Rhododendron Adamsii (Sagan Dalya)

Rhododendron Adamsii je stále zelený trvalkový keř rodu Heather. Lidé tuto rostlinu znají i pod názvy sagaan-dali, sahandalya, sagaan-daily, sagan-daily, dalia, bílé křídlo, bílá křídla, voňavý rozmarýn, čaj Belogorsk, nebo čaj Buryat.