Černý rybíz

Černý rybíz

Rybíz černý (Ribes nigrum) je ovocný, bez-trnitý keř, který rodí malé, černé bobule s významně vysokým obsahem vitaminu C. Listy i plody černého rybízu jsou velice aromatické. Keře černého rybízu najdeme snad na každé venkovské zahradě.


Máta peprná

Máta peprná

Jednou ze zajímavostí o Mátě peprné (latinsky mentha piperita) je, že se nedá pěstovat ze semene. Velmi dobře se však rozmnožuje z kořenujících výběžků, vyrůstajících z oddenku, stačí i malý kousek.


Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná, latinsky Hypericum perforatum, je oblíbená bylinka, která se hojně využívá v lidovém léčitelství už od starověku. Běžně se můžete setkat také s názvy bylina sv. Jana, čarovník, prostřelenec, svatojánská bylina nebo krevníček.


Hloh obecný

Hloh obecný

Hloh obecný, česky též hloh dvou-semenný. Je opadavá listnatá dřevina tvaru keře nebo stromu, dosahující výšky v maximu 8 m. Na tenkých šedavě zbarvených větvích rostou v paždí trnů střídavě postavené laločnaté listy o velikosti 3-5 cm.


Rhododendron Adamsii (Sagan Dalya)

Rhododendron Adamsii (Sagan Dalya)

Rhododendron Adamsii je stále zelený trvalkový keř rodu Heather. Lidé tuto rostlinu znají i pod názvy sagaan-dali, sahandalya, sagaan-daily, sagan-daily, dalia, bílé křídlo, bílá křídla, voňavý rozmarýn, čaj Belogorsk, nebo čaj Buryat.