Příroda nám dává vše potřebné pro náš život a naše zdraví. Jen my jsme zapomněli, jak tyto dary přírody používat. Lidová moudrost, předávaná z generace na generaci, nám zde zanechala informace o mimořádných vlastnostech Ivan čaje.

Lidské tělo dostává mnoho ran, jak fyzických, tak psychických. A tak příroda, jakožto udržovatelka všeho živého, nám nabízí bylinku s názvem VRBOVKA ÚZKOLISTÁ, která nám v mnohém dokáže život usnadnit a uvolnit naše fyzické i nefyzické bloky a tím nás dostat do našeho harmonického středu a umožní nám snadno žít.

Ivan čaj má blahodárné účinky na tělo jak fyzické, emocionální, mentální, tak i psychické.

Po zalití čaje horkou vodou (60–90 stupňů) můžete vidět změnu jeho barvy od světlé až po temně tmavou, přičemž v každém okamžiku je čaj vhodný pro jiný druh celení těla a harmonizace. Proto si každý z vás může vybrat, která z barev a vůní je pro vás nejpříjemnější. Když umíte naslouchat svému tělu a sami sobě, pak vždy zvolíte ten pravý okamžik, kdy čaj pít. Vedlejšími projevy jsou lehkost pití, příjemná vůně, pocit uvolnění, pocit navracející se síly do těla a mnoho dalších projevů, které pocítíte.

Historie tohoto čaje sahá do XII. století. Studiem blahodárných účinků této rostliny se zabýval počátkem dvacátého století i lékař a výzkumník Petr Alexandrovič Badmaev.